Piosenki Starszych Panów

Artykuły

Kabaret Starszych Panów

Słowa i melodie piosenek są własnością ich twórców. Zostały zamieszczone na tej stronie wyłącznie w celach edukacyjnych.

kalina jĘdrusik

Kim właściwie była Kalina Jędrusik? Peerelowskim symbolem seksu, który usunął z telewizji ponoć sam I sekretarz Władysław Gomułka? Nostalgiczną Jesienną Dziewczyną śpiewającą w Kabarecie Starszych Panów? Lubieżną Lucy Zuckerową z Ziemi obiecanej, którą zagrała z taką pasją, że aż Andrzej Wajda wyciął jej scenę miłosną z odrestaurowanej wersji filmu? Żoną, która zdradzała męża - Stanisława Dygata - za jego przyzwoleniem, ale nie zdradzała swych psów ani kotów? A może nawróconą dewotką o tyle dziwną, że przeklinającą bez umiaru? Trudno o jednoznaczną opinię o Kalinie Jędrusik. A wątpliwości zaczynają się już od daty urodzenia. więcej »

Lubię konwalie, bo są biało - zielone jak moje życie. Białe, tyle w nim naiwności. Zielone, tyle w nim nadziei. Byłam szczęśliwa wiele razy w życiu. Uważam się nawet za osobę bogatą w szczęśliwe chwile i marzenia. Szaleć za ideałem, pędzić za nim przez całe życie, a potem spalić skrzydła w gorącym płomieniu.
Bo ja jestem bardzo kobieca. więcej »

Film PolskiFilm WebInformacje o aktorzeDziennik Teatralny

piosenki w wykonaniu aktorki zamieszczone na stronie